چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
01:00 - 1394/05/26

جهاد نکاح البغدادی با گروگان امریکایی

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند، کایلا مولر، امدادگر آمریکایی که گروگان داعش در سوریه بود، بارها پیش از اینکه در حمله نیروهای ائتلاف کشته شود، از سوی ابوبکر البغدادی، رهبر داعش مورد تجاوز قرار گرفته بود.

به گزارش ندای اصفهان، خبرگزاری رویترز نوشت: مقام‌های آمریکایی گزارش خبری ای بی سی نیوز را که گفته خانواده کایلا مولر ۲۶ ساله از جانب مقام‌های آمریکایی مطلع شدند که دخترشان توسط ابوبکر البغدادی، رهبر داعش بارها مورد تجاوز قرار گرفته بود، تایید کردند. والدین این دختر جوان آمریکایی به ای بی سی نیوز گفتند: آن‌ها به ما گفتند که دخترمان را شکنجه کردند، چون او جزو دارایی‌های البغدادی بود. دولت در ژوئن ۲۰۱۵ این مطالب را به ما گفت.

داعش در فوریه ۲۰۱۵ اعلام کرد که مولر ۲۶ ساله اهل ایالت آریزونای آمریکا حین بمباران هوایی جنگنده‌های اردنی ائتلاف ضد داعش در ساختمانی در حومه رقه سوریه بود. مولر ۱۸ ماه گروگان داعش بود. وی در اوت ۲۰۱۳ و حین خروج از بیمارستانی در حلب ربوده شد.

مقام‌های مقابله با تروریسم آمریکا در چند ماهه گذشته به اخبار ای بی سی نیوز گفتند که البغدادی شخصا مولر را در داخل خانه‌ای متعلق به ابوسیاف، شخصیت تونسی داعش که در حمله مه ۲۰۱۵ آمریکا کشته شد محبوس کرده بود و مدت‌ها او را مورد تجاوز جنسی قرار می‌داد.

اطلاعات درباره نقش البغدادی درباره سوء استفاده جنسی و گروگان گرفته شدن این زن جوان از جانب بسیاری منابع نظیر مصاحبه‌های صورت گرفته از دو دختر ایزدی که به عنوان برده‌های جنسی در ساختمان متعلق به ابوسیاف حبس بودند و همچنین بازجویی از همسر ابوسیاف تایید شده است. نیروهای ویژه آمریکایی در عملیات ماه مه توانستند ام سیاف، همسر ابوسیاف را بازداشت کنند و تا هفته قبل و پیش از تحویل او به حکومت خودگردان کردستان عراق، او را در اختیار داشتند.

مولر در دسامبر ۲۰۱۲ برای کار در یک سازمان ترکیه‌ای کمک به آوارگان سوری در مرز سوریه وارد ترکیه شده بود.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

هفت + سیزده = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715