چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
18:21 - 1394/05/08

سردار نقدی:

عکس‌ یادگاری با رؤسای کشورهای اروپایی دردی از اقتصاد ما درمان نمی‌کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هدف حضور امروز اروپاییان در تهران با هدف تحریم‌ها تفاوتی ندارد، گفت: عکس‌های یادگاری با رؤسای کشورهای اروپایی دردی از اقتصاد ما درمان نمی‌کند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس،‌ سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در اختتامیه هشتمین دوره لیگ علمی بین‌المللی پایا در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی اظهارداشت: همه بشریت به نسل جدید چشم دوخته تا بار مسئولیت‌ها را بر عهده بگیرد، امروز دنیا گرفتار سختی‌ها،‌نکبت‌ها و ظالم‌های فراوان است،.

سردار نقدی تصریح‌کرد: سال گذشته در ماه رمضان ۲۰۰۰ نفر از مردم مظلوم غزه را شهید کردند که ۵۰۸ نفر آنها کودک بودند. در حمله رژیم آل سعود به یمن کودکان بسیاری کشته شدند و در کشور آمریکا که روزی نیست یک مظلوم کشته نشود هفته گذشته یک زن سیاه‌پوست به این اتهام که راهنمای ماشینش را نزده بود دستگیر و سه روز بعد جنازه وی در زندان به دار آویخته شد.

وی اضافه‌کرد: ظلم و زور و تجاوز وضع امروز دنیای ما است و نسل قبل برای رفع این ظلم و زور قدم‌های بسیاری برداشت،‌ ۳۶ سال پیش ۴۰ هزار مستشار آمریکایی در تهران بودند و زندانهای شاه بر پا بود ولی فداکاری نسل قبل این ظلم را کنار زد.

سردار نقدی ادامه داد: ۲۰ سال پیش در عراق،‌ صدام جنایتکار و عامل آمریکا حضور داشت که بیش از یک میلیون از مردم بی‌گناه را کشت ولی امروز مردم عراق تا حدی از این جنایت‌ها رها شدند، ‌۲۵ سال پیش در لبنان،‌ صهیونیست‌‌ها تا پایتخت را اشغال کردند و هزاران مردم بی‌دفاع را کشتند،‌ شکنجه‌گاه راه انداختند ولی امروز پاک‌سازی شده است که این مسائل به دست نسل قبل اتفاق افتاد‌، در فلسطین اشغالی نیز حداقل غزه از رژیم صهیونیست پاکسازی شد و در جنگ ۳۳ روزه بینی دشمن را به چاک مالیدند.

نقدی همچنین افزود: بخش اعظم کشور یمن آزاد است و این پیروزی‌ها مفت و مجانی به دست نیامده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد:‌ مرحمت بالازاده از یک منطقه دوردست از استان اردبیل و یک دانش‌آموز ۱۲ ساله بود که وقتی می‌خواست به جنگ متجاوزان برود با موتور سیکلت برای تبلیغ و آماده کردن مردم از روستایی به روستای دیگر رفت و بعد از اینکه کاروان‌ها برای جنگ با صدام آماده شد مقابل اتوبوس‌ها خوابید زیرا به خاطر سن کم اجازه نداشت به جبهه برود.

سردار نقدی ادامه داد: وی به این دلیل به تهران آمد و خود را به دفتر مقام معظم رهبری که آن زمان رئیس جمهور بودند رساند و گفت به روحانیون بگویید روضه حضرت قاسم را ممنوع کنند زیرا حضرت قاسم در نوجوانی به جبهه رفت ولی اجازه نمی‌دهند من بروم، سرانجام اجازه گرفت که به جبهه برود، این شور یک جوان برای مبارزه با استکبار است.

وی یادآوور شد: دختر ۹ ساله دشت آزادگان در خوزستان وقتی تانک‌های متجاوز بعثی آمدند مرتباً به آنها سنگ پرتاب کرد تا شهید شد، در منطقه شهدای بسیاری مانند: شهید آیت‌الله صدر،‌ شهید حکیم،‌ شهید عماد مغنیه،‌ شهید مزاری و هزار شهید بزرگوار دیگر سبب پیروز‌ها شدند و نسل بعد باید این پیروزی‌ها را حفظ کند تا فلسطین فتح شود، مسجدالاقصی را آزاد کنیم زیرا این راه پیش روی ماست و باید همت کنیم.

سردار نقدی با بیان اینکه اصلی‌ترین عامل تولید قدرت علم است، گفت: امروز به دنبال مذاکرات،‌رؤسای کشورهای اروپایی صف کشیدند که به تهران بیایند ولی عکس‌های یادگاری با رؤسای کشورهای اروپایی دردی از اقتصاد ما دوا نمی‌کند، آنها باید به ما صنعت بدهند ولی به دنبال این هستند که اقتصاد خود را از ورشکستگی نجات دهند،‌ اروپا در ورشکستگی اقتصادی است و آنها به دنبال ثروت‌های ما هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هدف حضور امروز اروپاییان در تهران با هدف تحریم‌ها هیچ تفاوتی ندارد، تصریح‌کرد: در تحریم‌ها اموالمان را بلوکه کردند و امروز که باید اموال را برگردانند می‌خواهند به طریق دیگری دلارها را از دست ما خارج کنند،‌ تکنولوژی آنها هم همیشه مصیبت‌بار بوده و هیچ وقت نگذاشته است ما روی پای خودمان بایستیم.

وی افزود: تنها راه این است که به علم و فناوری مجهز شویم،‌ ملت‌های اسلامی در روابط با غرب به هیچ‌جا نمی‌رسند همانطور که در یک قرن گذشته این روابط نکبت و بدبختی به همراه داشته است و آنها از روابط استفاده کردند تا جیب‌های خودشان را پر کرده و جنایت کنند.

سردار نقدی گفت: کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی از سوی فرانسه فقط به جرم مسلمان بودن اتفاق افتاد، اینها هیچ‌وقت دوست ما نبودند.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی در غرب و آمریکا هست ما نمی‌توانیم با اینها دوستی کنیم،‌ ما باید برای دنیای پر از صلح و عبودیت تلاش کنیم و طاغوت‌هایی که خود را جای خدا نشاندند نباید در دنیا جایی داشته باشند و کلیدی‌ترین رمز رسیدن به دنیا پیروی از ولایت است.

به گزارش فارس در پایان سخنرانی سردار نقدی ۶۵۰ نفر از برترین‌های لیگ علمی کایا از ۳۱ استان کشور و ۱۹ کشور دیگر تقدیر شدند.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

6 − 6 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715