چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
15:18 - 1394/05/07

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) اصفهان:

برای آبادانی «حصه» مدیریت جهادی لازم است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) اصفهان با اشاره به مشکلات حاشیه نشینی گفت: برای آبادانی و ارتقای سطح زندگی و امکانات برای منطقه حصه، مدیریت جهادی لازم است...

به گزارش ندای اصفهان به نقل از قدس آنلاین، سرهنگ علی مقواساز با اشاره به مشکلات حاشیه نشینی که در منطقه حصه اصفهان وجود دارد گفت: این محل بیش از۱۲ هزار نفر جمعیت دارد که ۷۹ درصد آنان باسواد هستند و اتباع خارجی شیعه و سُنی در آنجا سکنی گزیده اند و این در حالی است که هزار و ۵۶۸ نفر دانش آموز در مدارس مشغول به تحصیل اند و برخی از آنان بدون هویت و شناسنامه هستند و این خود یکی از معضلات اجتماعی و آسیب ها به شمار می رود.

وی تصریح کرد: حضور اتباع سوریه که مخالف یا موافق دولت سوریه باشند، ممکن است موجب درگیری در محل حصه شود. همچنین بحث اراذل و اوباش و تبلیغ بهاییت، اعتیاد و بیکاری از مشکلات دیگر آن محله است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) اصفهان اظهار داشت: داشتن مردمی مذهبی، حضور مساجد و حسینیه ها، وجود خیریه ها و طلاب و حافظان قرآن نیز از نقاط قوت محله حصه است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که قرار باشد کار مفید در برنامه های فرهنگی در محله حصه انجام شود، بایستی در واقع آغاز یک حرکت چندجانبه صورت گیرد تا اقتصاد مردم به راه افتد و پازلی طراحی شود که همه جهات را در نظر بگیرد و وظایف ذاتی دستگاه ها و ارگان ها در این محله و همچنین کل شهر رعایت شود.

سرهنگ مقواساز تاکید کرد: در فعالیت های فرهنگی باید هویت افراد را تقویت کرد و اقداماتی همچون اردوهای جهادی، مشاوره، ایجاد مهدکودک و کارگروه مشاغل خانگی زنان تشکیل شود.

 وی با اشاره به اینکه در سال جاری تصمیم به برگزاری اردوهای جهادی گرفته شده است، گفت: اردوها را می توان در قالب سه اردو در نظر گرفت که شامل اردوی هجرت با همکاری آموزش و پرورش در داخل و خارج مدرسه و زیباسازی برخی مدارس است که دو جنبه حضور دانش آموزان بسیجی در مدارس – کمک به دستگاه های دولتی- امیدوار کردن مردم به انقلاب و همچنین آشنایی نزدیک دانش آموزان با مناطق را دربر دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) اصفهان با بیان بازتاب های گسترده اقداماتی که طی ۳ماه آینده در خصوص اردو صورت گرفته است، اضافه کرد: اردوهای جهادی و اردوی یک روزه نیز از دیگر اردوهای در دست اجرا است که همگی  نیاز به کمک موثر ارگان هایی همچون شهرداری، آموزش و پرورش و اوقاف دارد.

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

هشت + بیست = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715