چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
06:03 - 1394/05/05

سنای آمریکا طرح منوط کردن رفع تحریم‌های ایران به شناسایی رژیم صهیونیستی را رد کرد

نمایندگان مجلس سنای آمریکا طرج یک نماینده جمهوری‌خواه که تحریم‌های ایران را به به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی منوط می‌کرد، رد کردند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس، نمایندگان مجلس سنا بامداد دوشنبه طرح یک سناتور که خواستار گره زدن رفع تحریم‌های ضد ایرانی به شناسایی حق بقای رژیم صهیونیستی بودند را رد کردند.

پایگاه هیل، نشریه تخصصی کنگره آمریکا گزارش داد سنا روز یکشنبه مانع از الصاق توافق هسته‌ای ایران به یک لایحه دیگر، موسوم به لایجه بزرگراه شد.

نمایندگان مجلس سنا، در یک رأی‌گیری شفاهی از حکمی که ریاست سنا صادر کرده بود حمایت کردند.

روز جمعه به سناتور «کروز»، که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هم هست اجازه اضافه کردن متمم به لایحه بزرگراه داده نشد.

متمم پیشنهادی کروز خواستار آن بود که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریکا تا قبل از به رسمیت شناخته شدن اسرائیل توسط ایران و آزادی اتباع آمریکایی محکوم‌شده در دادگاه‌های ایران قادر به رفع تحریم‌ها نباشد.

اما از آنجا که میچ‌مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان سنا با تاکتیکی موسوم به «اشباع درخت» (Filling the tree) جلوی اضافه شدن متمم به لایحه بزرگراه را گرفته بود، طرح کروز، «خارج از دستور» تشخیص داده شد.

منظور از فرایند «اشباع درخت» در قواعد قانون‌گذاری سنا دستوری است که از سوی رهبر حزب اکثریت صادر می‌شود و به موجب آن تمامی سناتورها از پیشنهاد متمم‌های جدید به یک طرح یا قانون منع می‌شوند.

این اصطلاح خود از تشبیه یک طرح یا لایحه به درختی گرفته شده که تنه آن را خود طرح و شاخه‌های آن را متمم‌های پیشنهادی تشکیل می‌دهند. دستور اشباع درخت به معنی آن است که سناتورها بدون رأی به اتفاق آرا نمی‌توانند متمم خود را به یکی از «شاخه‌ها» الصاق کنند.

کروز بعد از رأی‌گیری روز یکشنبه از میچ‌مک‌کانل انتقاد کرد و گفت: «اگر رهبر اکثریت با ما مخالفت نکرده بود می‌توانستیم اصرار کنیم که ایران قبل از رفع تحریم‌ها حق بقای اسرائیل را به رسمیت بشناسد و گروگان‌هایمان را آزاد کند.»

 

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

هجده − 13 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715