شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
10:30 - 1401/07/14

در سلسله وبینارهای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مطرح شد؛

آشنایی با ظرفیت های گوناگون خدمت رضوی در قالب شبکه خادمیاری آستان قدس

سید محمد حسین امامی معاون دبیرخانه کانون های خدمت رضوی استان اصفهان، همزمان با شام شهادت امام رضا(ع)، با حضور در نشست مجازی، ظرفیت ها و عرصه های خدمت رسانی رضوی در قالب شبکه خادمیاری را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سید محمد حسین امامی معاون دبیرخانه کانون های خدمت رضوی استان اصفهان، در تاریخ سه شنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۱ همزمان با شام شهادت امام رضا(ع)، ظرفیت ها و عرصه های خدمت رسانی رضوی در قالب شبکه خادمیاری را تشریح کرد.

مشاهده فیلم کامل این نشست:

دانلود ویدیو: اینجا

گره گشایی به رسم اهل بیت

معاون دبیر کانون های خدمت رضوی استان اصفهان در سلسله وبینارهای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در کانال ایتا حجت الاسلام حسین میرزایی نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود، گفت: در سیره اهل بیت(ع) و آموزه های دینی بعد از عمل به واجبات، خدمت به مردم و گره گشایی از کار مردم در اولویت است. در همین راستا در مجموعه آستان قدس و شبکه خادمیاری سعی می کنیم به رسم اهل بیت از کار مردم گره گشایی کنیم که این خدمات با اولویت محرومین انجام می پذیرد.

عرصه های مختلف خدمتگزاری

سید محمد حسین امامی افزود: خیلی ها علاقه مند بودند بتوانند خدمتگزار این آستان مبارک باشند که با ایجاد شبکه خادمیاری امکان خدمت برای این عزیزان فراهم شد چرا که خادمیاران کارشان در محل خودشان هست.

۱۹ عرصه تخصصی برای خادمیاری داریم: عرصه تعلیم و تربیت، عرصه سلامت، عرصه بانوان، عرصه شعر و ادب، عرصه ورزشی، عرصت خبر و… عزیزان می توانند این خدمات را ارائه بدهند و به شکرانه این خدمت می توانند یک روز کشیک در حرم داشته باشند (+).

کانون های استانی خادمیاری

امامی معاون دبیر کانون های خدمت رضوی استان اصفهان ادامه داد: برای بستر فعالیت آنها یکسری کانون های خدمت رضوی در استانها شکل گرفته و محل تلاقی خدمت و مخدوم در این کانون ها است. به طور مثال در استان اصفهان از ظرفیت شبکه خادمیاری برای بازماندگان از تحصیل استفاده می کنیم، کسانی که خادمیار هستند می بایست ۶ ساعت از زمان خود را برای خدمت به محرومین در هفته بگذارند.

سرمایه معنوی خدمت رضوی

وی اظهار کرد: خدمت کانون های رضوی یک خدمت کریمانه است که همه اقشار (البته با اولویت محرومین) از آن بهره مند می شوند. اثر این خدمت عملا قابل قیاس با بقیه خدمت ها نیست. شبکه خادمیاری و این نوع خدمت یک سرمایه عظیم و ارزش معنوی عظیمی است، با توجه به ارزش معنوی که نام امام رضا(ع) به آن اضافه می کند.

ضریب نفوذ متفاوت خدمت رضوی

امامی در ادامه بیان کرد: دستگاه های خدمت‌رسان زیادی هستند اما مخاطبی که خدمت رضوی دارد ضریب نفوذش متفاوت است. برای مثال غرفه های خدمت رضوی در چهارباغ داشتیم، وقتی که زمان ادای احترام به ساحت مقدس امام رضا(ع) می شد، افرادی ادای احترام می کردند که برای ما باورپذیر نبود.

دایره خدمت وسیع شبکه خادمیاری

وی بیان کرد: دایره خدمت رضوی بسیار گسترده است؛ در حوزه های فرهنگی هنری اقدامات بسیاری شایسته انجام پذیرفته است و در حوزه سلامت به طور مثال در اربعین جمعی از اعضا برای خدمت رسانی به مردم اعزام شدند. در حوزه ایثار و شهادت خدماتی که به شهدای فاطمیون ارائه می دهد در نوع خود بی نظیر است. در ارائه خدمت به زندانیان و… خلاصه که ظرفیت های گوناگونی در این عرصه وجود دارد.

جذب علاقمندان در قالب یاوران رضوی

امامی در پایان گفت: در حال حاضر این امکان برای علاقه مندان فراهم است که در قالب یاوران رضوی جذب کانون های ما بشوند. پس از اینکه دوره خدمتی فراهم کردند طبق دستورالعمل های آستان قدس و ظرفیت استان پس از شش ماه به درجه یاوران رضوی ثبت شده برسند. تنها تفاوت بین یاوران و خادمیاران این است که خادمیاران می توانند در حرم رضوی خدمت کنند اما این امکان برای یاوران رضوی فراهم نیست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

16 − هشت = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715