یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
14:12 - 1401/07/06

مواضع رئیس جمهور در سازمان ملل مقتدرانه و با صلابت بود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به حضور رئیس جمهور در اجلاس سالانه سازمان ملل گفت: مواضع رئیس جمهور در سازمان ملل نیز مقتدرانه و با صلابت بود و از ارزش‌ها دفاع کردند، چه بسا به دلیل همین توفیقات بود که دشمنان نقشه مرموزانه‌ای کشیدند.

به گزارش ندای اصفهان،محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز در نطق پیش از دستور خود در پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: دو ماه محرم و صفر را پرشور پشت سر گذاشتیم و مردم مانند گذشته به خوبی این ایام را گرامی داشتند، همچنین حماسه بزرگ اربعین پس از دو سال و با فروکش کردن بیماری کرونا بسیار پرشکوه‌تر برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در اربعین امسال، بیش از ۲۱ میلیون نفر در کربلا حضور یافتند و بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ایرانی نیز در این مراسم با شکوه شرکت کردند، افزود: برای این امر افراد زیادی از جمله در حوزه حمل و نقل زحمت کشیدند؛ به هر ترتیب با وجود زیرساخت‌هایی که دچار محدودیت‌ هستند، همه دست اندرکاران وظایف خود را به خوبی انجام دادند و این فرآیند به خیر و خوبی انجام شد.

نورصالحی با تأکید بر اینکه توصیه ما این است که نهادهای متولی از همین الآن برای سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشند، گفت: به علت محدودیت‌های حوزه حمل و نقل و با توجه به اینکه عراق در یک محدوده زمانی کوتاه باید میزبان چنین جمعیتی باشد باید تلاش کنیم تا زیرساخت‌ها بهبود پیدا کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به قرار داشتن در هفته دفاع مقدس عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با رزمندگان دفاع مقدس فرمودند «برای صیانت از کیان کشور مقاومت جواب می‌دهد نه تسلیم.»، این امر مورد تأکید است که سلامت، امنیت و رفاه امروز کشور ما مدیون ایثار این عزیزان است و باید از آن‌ها تشکر کنیم.

وی از حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای و پیوستن دائم ایران به این اجلاس سخن گفت و ابراز کرد: در شرایطی که دنیا به دنبال منزوی نشان دادن ایران است این اقدام قابل تقدیر بود.

نورصالحی به حضور رئیس جمهور در اجلاس سالانه سازمان ملل نیز اشاره و خاطرنشان کرد: بیانات رئیس جمهور در سازمان ملل نیز مقتدرانه و با صلابت بود و از ارزش‌ها دفاع کردند، چه بسا به دلیل همین توفیقات بود که دشمنان نقشه مرموزانه‌ای کشیدند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور ادامه داد: کشوری به اندازه ایران تحت رصد مراکز جاسوسی و دستگاه‌های معاند نیست و این همه رسانه‌های مجازی و غیرمجازی دست به تبلیغات گسترده، سیاه‌نمایی و خلاف‌گویی علیه این کشور می‌زنند و از هر اتفاق کوچکی برای ایجاد آشوب و تحت‌الشعاع قرار دادن اقدامات خوب کشور استفاده می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه در این ماجرا نیروی انتظامی که رفاه و امنیت کشور به دستش است، آسیب دید، مطرح کرد: نیروی انتظامی در این ماجرا هم مورد تعرض حیثیتی قرار گرفت و هم نیروهای خدوم و مردمی پلیس مورد هجمه قرار گرفتند، خانواده‌هایی عزادار شدند و جوان‌های بی اطلاع در دام توطئه‌های دشمن قرار گرفتند.

نورصالحی با بیان اینکه این وقایع کف روی آب است و می‌گذرد، تأکید کرد: انتظار مردم این است که توسط دستگاه‌های مسؤول و سران کشور برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد که به اتفاقات مشابه رسیدگی شده و اگر کوتاهی یا تخلفی صورت گرفته برخورد شود، البته اینها دلیل نمی‌شود که اعتبار و آبروی کشور مورد هجمه قرار گیرد و یکی دو هفته کشور و امنیت مردم مختل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه ابراز امیدواری کرد که هم مردم هوشیارتر باشد، هم اطلاع‌رسانی‌ها سریع و به موقع باشد تا هیچ روزنه‌ای برای نفوذ دشمن و موج‌سواری آن‌ها فراهم نشود.

وی با تشکر از نیروهای خدوم انتظامی در سراسر کشور و اصفهان عنوان کرد: از همه کسانی که تلاش کردند و می‌کنند که امنیت روز و شب مردم را در سراسر کشور تأمین کنند تشکر می‌کنیم، امید داریم قانون مدافع آن‌ها باشد و در چنین مواقعی کمتر مورد تعرض و آسیب واقع شوند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

یک × 5 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715