چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
17:54 - 1401/06/23

خبر خوش وحیدی برای زائران اربعین؛ امکان صدور برگ تردد موقت در مرزها فراهم شد

وزیر کشور از فراهم شدن امکان صدور برگ موقت تردد مرزی در خرمشهر، مهران و قصرشیرین خبر داد و گفت: روند عزیمت زائران به عراق افزایشی است و ما آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی داریم.

به گزارش ندای اصفهان،احمد وحیدی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت خدمت‌رسانی به زائران اربعین و  تردد زوار از مرزهای کشورمان به‌سوی عراق، اظهار داشت: چندین روز است تردد در مرزها به‌خوبی و روان انجام می‌گیرد و بعد از آن یکی‌دو روزی که ما از زوار خواهش کرده بودیم به‌علت ازدحام به سمت مرز نروند، الان شرایط خوب است. هم‌اکنون تردد روان در ۶ مرز زمینی کشورمان جریان دارد و تسهیلات و امکانات مناسبی در دو سوی مرز فراهم شده تا عزیزان به‌راحتی به عراق بروند.

وی افزود: امکان صدور برگ تردد موقت مرزی در خرمشهر، مهران و قصرشیرین فراهم شده است. همچنانی که به روز اربعین نزدیک می‌شویم، پیش‌بینی می‌شود خیل عظیم زوار به سوی عراق بروند و همه امکانات برای عزیمت زائران فراهم شده است.

وزیر کشور درباره آخرین آمار حضور زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین حسینی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳ میلیون نفر ایرانی به عراق رفته و حدود ۱.۵ میلیون نفر هم به کشور بازگشته‌اند؛ البته این روند افزایشی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وحیدی هم‌چنین درباره فراهم‌سازی امکانات برای انتقال زوار در عراق و هم‌چنین برخی گرانی‌‌های حمل و نقل در آن‌سوی مرز گفت: با هماهنگی با دولت عراق مقرر کردیم که از ایران وسیله بفرستیم تا زوار را به مرز برسانند و خودروهای ما رفته و می‌روند تا این عملیات بهتر انجام بگیرد. برخی گرانی‌ها که در بعضی نقاط مانند از بغداد به تمرچین بود را بلافاصله پیگیری کردیم و دولت عراق به دستگاه‌های خصوصی‌شان تذکر داد تا رعایت قیمت‌های عرف انجام شود. وسایل حمل و نقل ما آماده است و امکان افزایش این ظرفیت هم از سوی ما وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

ده − 6 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715