چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
18:48 - 1401/06/18

محمدحسین صفارهرندی:

ثمره اقدامات دولت به زودی در سفره مردم پدیدار می‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسایل مختلفی در ارتباط با کشور‌های همسایه از دولت قبل که خیلی زبان جهان را یاد داشتند، باقی مانده بود، اما در همین مدت یکسال، توسط دولت سیزدهم که متهم است زبان دنیا را نمی‌شناسد آن مسائل با ترکمنستان، افغانستان و عراق حل شد.

به گزارش ندای اصفهان،  محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش اساتید بسیجی دانشگاه‌های کشور که امشب در مشهد برگزار شد، فعالیت های دولت قبل را نوعی خودتحریمی برشمرد و افزود: روش دولتی که فکر می‌کرد فقط به کمک کشورهای خارجی می‌توان کشور را نجات داد، در مدت هشت سال جواب نداد.

وی متذکر شد: دولت سیزدهم با تکیه بر توان داخلی حتی در ارتباطات خارجی هم موفق بوده و امروز اروپایی ها ملتمسانه می‌گویند بیایید مسایل را حل کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی با وجود ادعا، حتی راه دنیا را نیز نمی دانند، یادآور شد: در دولت قبل، وزارت خارجه برخی مسایل با روسیه و ترکیه را نتوانست حل کند که این مشکل بواسطه صحبت شهید قاسم سلیمانی با سران این دو کشور حل شد.

صفار هرندی اظهار کرد: مسایل مختلفی در ارتباط با کشورهای همسایه از دولت قبل که خیلی زبان جهان را یاد داشتند، باقی مانده بود اما در همین مدت یکسال، توسط دولت سیزدهم که متهم است زبان دنیا را نمی شناسد آن مسائل را با ترکمنستان، افغانستان و عراق حل شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید با جهان کار کنیم، تصریح کرد: ژئوپولتیک جهان عوض شده و به نفع ما در حال تغییر است اگر تغییرات را نفهیم نمی‌توانیم چشم اندازها را درست پیش روی خود قرار دهیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به گسترش ناامیدی از تولید داخلی در دوره قبل افزود: در گذشته تولید دانش در کشور به استهزاء گرفته می‌شد و رویکردی وجود داشت که مردم را ناراضی کند چون نارضایتی را سرمایه ای برای خود می‌دانستند که مردم از نظام و آرمانها دل بکنند.

صفار هرندی با بیان اینکه بنای دولت سیزدهم حل مسأله است، اظهار کرد: دولت سیزدهم وقتی مشکلی پیش می‌آید، در بطن مشکلات می رود تا مسایل بغرنج استانهای مختلف را شناسایی و حل کند. موضوع آب خوزستان که سه سال وقت می‌خواست اما به دلیل روحیه جهادی به هشت ماه تقلیل یافت نمونه ای از این فعالیت‌ها است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری دانشجو

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

20 + 12 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715