پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
12:54 - 1401/06/17

اصفهان رتبه اول پلیس آگاهی کشور است

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شناسایی و دستگیری محکومان غایب و متواری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۶ درصد رشد داشته و به همین واسطه نیز پلیس آگاهی استان اصفهان توانست رتبه اول بین پلیس آگاهی سراسر کشور کسب کند.

به گزارش ندای اصفهان،به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به کاهش ۱.۳ درصدی جرایم مهمه در استان طی مدت ۵ ماهه سال جاری اظهار داشت: در حوزه سرقت‌های مسلحانه در ۳ ماهه اول سال با همکاری و هم‌افزایی همه همکاران انتظامی در استان ۳ باند فعال در این زمینه شناسایی و منهدم شدند و هیچگونه مشکل خاصی در این حوزه نداریم و با اشرافیت کامل کارآگاهان پلیس آگاهی، جرایم خشن در استان تحت کنترل است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶۷ نفر از محکومان غایب و متواری توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۶ درصد رشد داشته و به همین واسطه نیز پلیس آگاهی استان اصفهان توانست رتبه اول بین پلیس آگاهی سراسر کشور کسب کند.

ترکیان با بیان اینکه در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد جرایم ۱۷۸ نفر از این محکومان غایب و فراری دستگیر شده مربوط به جرم سرقت است، گفت: در ۵ ماهه اول سال ۷۶ سازمان جرم منهدم شده است که ۳۱ باند مربوط به سرقت منزل، مغازه و اماکن و ۳ باند نیز مربوط به سرقت‌های مسلحانه و مابقی نیز در سایر سرقت‌ها فعال بودند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه ۵۱ درصد سرقت‌های استان در شهر اصفهان رخ می‌دهد، بیان کرد: ۶۶ درصد از سرقت محتویات داخل خودرو نیز مربوط به شهر اصفهان است و شهرهای کاشان و خمینی‌شهر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی با اشاره افزایش سرقت از اماکن خصوصی همچون باغ‌ها و ساختمان‌های نیمه‌ساز بر نقش سایر سازمان‌ها در پیشگیری از سرقت اماکن تأکید کرد و ادامه داد: مردم هم باید در این زمینه هوشیاری بیشتری داشته و در نگهداری اموال و تجهیزات خود اصول ایمنی را رعایت کنند.

ترکیان با بیان اینکه موضوع سرقت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پلیس استان بوده و با جدیت موضوع برخورد با سارقان و بازگرداندن اموال مسروقه به مالباختگان را پیگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: در این خصوص قرارگاه ویژه مبارزه با سرقت تشکیل شده که جلسات این قرارگاه هر ماه به ریاست فرمانده انتظامی استان، هر ۱۵ روز یک بار با حضور جانشین وی و هر هفته نیز با حضور کارشناسان پلیس آگاهی در این پلیس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

چهار × یک = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715