جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
14:44 - 1401/05/19

طنز/

بهترین راهکارها برای تبدیل شدن به یک سلبریتی محبوب و جایزه بگیر از خارجی ها!

ماها بدبختیم و البته جهان سوم هستیم، ماها بیچاره ایم، تکنولوژی درست نداریم و مجبوریم برای رسیدن به پیشرفت اروپایی ها، ضمن کوبیدن و پرچم کردن بدبختی های خود، همیشه، همه جایشان را تحسین کنیم؛ البته داشتن گیرین کارت و تمدید آن هم در این مسئله بی تاثیر نیست

ندای اصفهان- سید سجاد موسوی

یکی از بهترین راهکارها حمایت شبانه روزی از محیط زیست است؛ به هر حال محیط ویلاهایمان در شمال باید پاک و پاکیزه بماند. ما هم زن و بچه داریم، این ها هم تفریح و هوای سالم و صاف می خواهند.

حامی حقوق حیوانات بودن که از نان شب هم واجب تر است. برای نشان دادن این حمایت به طرفدارها و فالورهای عزیز، داشتن یک سگ عقیم شده یا کلا داشتن یک حیوان خانگی، ضرورت دارد. البته هر چه کمیاب تر بهتر، نزدیکی شما را به حمایت از حیات وحش بیشتر نشان می دهد. اگر خدای متعال برایتان سگی را مقدر کرد، باید در حقش پدری کنیم؛ از غذا خوری و هوا خوری گرفته تا پی‌پی کردن و کلا هر چه را که سگ انجام می دهد، باید در اینستا گذاشت. مردم باید بدانند ما سلبریتی ها در حمایت از محیط زیست می توانیم زبانزد خاص و عام شویم.

 

یک سلبریتی در تعامل با دنیاست و باید قبول کرد که اروپایی ها و آمریکایی ها و نیز چند تا کشور دیگر از گوشه و کنار، پیشرفته ترین اند و در کل آنها خوبند، و به ناچار چون باید واقعیت ها را گفت، ماها عقب مانده ایم، ماها بدبختیم و البته جهان سوم هستیم، ماها بیچاره ایم، تکنولوژی درست نداریم، خب پس ضمن تشکر از ملت و وطن، ما مجبوریم برای رسیدن به پیشرفت آنها، ضمن کوبیدن و پرچم کردن بدبختی های خود، همیشه، همه جایشان را تحسین کنیم؛ البته داشتن گیرین کارت و تمدید آن هم در این مسئله بی تاثیر نیست.

 

یک سلبریتی موفق باید به خاطر محبوبیت و شهرتش توی چشم باشد؛ یک سلبریتی که نمی تواند هر لباسی و کفشی را بپوشد یا هر جای ولنگ و واری غذا بخورد، دستمزد میلیاردی می گیرد که حداقل میلیونی خرج کند. پس این دوبیِ بنده خدا چه کند یا این شهرهای کوچک و نقلی ترکیه که خدا خیرشان دهد، اخیرا چه تخفیف های تابستانه ی خوبی گذاشته اند، البته اگر خدا توفیق دهد پاریس هم حراج های خوبی گذاشته دوستان از دست ندهند.

 

 کار ما سلبریتی ها تعلیم و تربیت نسل جوان و نوجوان است، ما باید کمک یکدیگر باشیم تا بتوانیم برای این نسل جوان الگو باشیم. مثلا در همه گیری منحوس کرونا باید کمکِ مردم باشیم. ضمن به تصویر کشیدن کشت و کشتارهای مردم توسط دولت به خاطر نداشتن فن و علم تولید واکسن، باید به جای تبلیغ و ترویج واکسن های به درد نخور داخلی، نا امیدی را در رگ مردم تزریق کنیم، تا ملت از دروغ گویی های دولتی ها ایمن باشند. چه بهتر که همچنین بتوانیم بصورت التماس گونه از کانادا و جاستین ترودو عزیز، نخست وزیر کانادا با خار و خفیف کردن بیشتر خودمان واکسن تهیه کنیم.

البته به اخبار دروغین حکومت اعتنایی نیست و ما همچنان در صدر پرکشته ترین مردم دنیا در اثر کرونا هستیم، البته امیدواریم سطح واکسیناسیون در ایران به پای اروپا و آمریکا برسد تا ما هم تلفات مان به صفر برسد. به نظر ما متخصص های همه چی دان، این قضیه سالهای سال طول می کشد، پس هرچه سریع تر خواهش و تمناهایمان را از خارجی ها بیشتر کنیم.

 

باید حواسمان حسابی جمع تحولات بین المللی باشد که تا کوچک ترین غم و غصه ای نصیب کشورهای خوشگل و قشنگ اروپایی شد، حتما گریه کنیم و عکس خودمان را همراه با اشک و شمع، همه جا پخش کنیم که برای تمدید اقامت و این حرفا به کار می آید. حتما اشاره کنیم که در حق این اروپایی ها و امریکایی ها همیشه ظلم شده و اینها فقط و فقط به فکر پیشرفت تکنولوژی بشریت اند، بخصوص در حق مردم خوشگل شان خیلی ظلم شده، مگر اینها چه گناهی دارند.

ولی خیلی مهم است که یک سلبریتی همیشه اصل بیطرفی را رعایت کند. بی دلیل و مدرک در درگیری های دنیای امروز از کسی حمایت نکند. چند وقتی است دومرتبه این عرب های[…] درحوالی پایین عربستان، یک جنگ داخلی راه انداخته و یکدیگر را می کشند. جنگ همیشه منفور و زشت بوده و هست‌، پس طرف هیچ کدام را نمی‌گیریم تا به همه جنگ ها با صدای بلند، نه، گفته باشیم.

 

یادمان نرود که همدردی با مردم هم چیز خوبی ست، چون ما معروفیم و همه دوست دارن در سلفی هایشان باشیم، همین که آنجا هایی که مردم درحال درد کشیدن هستن و اذیت می شوند، حضور پیدا کنیم خودش قوت قلبی ست برای مردم؛ حتما هرجا سیلی اومد، زلزله ای شد، طوفانی، خرابی، چیزی شد حتما باید به آنجاها برویم و خودمان را به همه نشان بدهیم. تو زلزله حتما با زلزله زده ها عکس یادگاری بگیریم، حتما توی عکس بخندیم، مواظبت کنیم که لباس های بِرندمان خاکی نشود یا حواسمان باشد اینها چون هنوز سنتی اند، موقع وارد شدن به خانه هایشان کفش‌هایشان را در می‌ آورند، حتما تمدنی بودن را به آنها نشان بدهیم و سعی کنیم الگوهای خوبی برایشان باشیم، حتی در آن لحظات دردناک.

 

دیدی چی شد؟ همین به اصطلاح مذهبی ها و ارزشی ها داخل ورزشگاه آزادی جمع شدن و کف و سوت زدن و شادی کردن و سلام فرمانده خواندن، خودشان حرمت مذهب را نگه نمیدارن. نمیدونن که آبادانی های عزیز و دوست داشتنی هنوز عزادار رفتگانشون در حادثه دلخراش متروپل هستن، اگه دین ندارید لا اقل آزاده باشید. حالا با این اعصاب خرابی که برای ما درست کردید چجوری پاشیم بریم تا لس آنجلس عروسی ساسی مانکن؟

 

چون جزئی از جامعه جهانی باشیم باید تعهدنامه های بین‌المللی را حتما امضا کنیم؛ خب، نقش ما هم به عنوان سکوی اول فرهنگ کشور قابل اغماض نیست و رسالت ماست که در سیاست خارجی هم اظهار نظر کنیم و راه مردم را در این مسیر هم بهشون نشون بدیم. پس از تعهدنامه هایی که موجب میشه ویزاها به ممالک غربی راحت تر صادر بشود، حمایت می کنیم.

 

در عرصه سیاست ولی کار سخت تر میشه و باید دقت زیادی کرد. هر سیاست مداری که به نفع آزادی بیشتر ما شعار بدهد و مسیر ما رو برای آرمانشهر مان بازتر بکنه طرفدار آن هستیم، حالا یک دروغ های ریزی هم لابه لای وعده ها گفت، کاری به ما نداره و مسئول همه وعده ها خودشه. اگه رای نیاورد هم شلوغش می کنیم و شلوغی ها را پوشش می دهیم که بعله، دنیا ببینید، داره به مردم ظلم میشه. که فشار جهانی و تحریم و غیره و غیره رو هم به ایران اضافه کنیم.

 

بالاخره ما هم آدمیم و خرج داریم و به واسطه الگو بودنمان نمی‌تونیم هر تفریح دم دستی ای انجام بدیم، کارای مخصوص به خودمونم که هزینه هایش بالاست، لاجرم باید تبلیغات کنیم، مهم نیست برندش چیه یا محتواش چیه، هرچی پول بیشتر بدن بهتره، ما به انجام اموراتمون نزدیک تر میشیم.

دیگه از هیچ سیاه نمایی در مورد خودمون کوتاه نیایید، بالاخره ما خط اول فرهنگ مملکت هستیم و حق داریم که درمورد هرچیزی که به ذهنمون رسید اظهار نظر بکنیم و هیچ مهم نیست که فقط دیپلم داریم، مهم تجربه فرهنگیه که ما از این تجربه غنی هستیم.

سید سجاد موسوی- پژوهشگر اجتماعی

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

هفده + پنج =ثبت نام دوره جامع آموزش خبرنگاری «راوی»
ثبت نام دوره جامع آموزش خبرنگاری «راوی»
ثبت نام در موسسه تحقیقات علوم اسلامی علامه کلباسی
ثبت نام در موسسه تحقیقات علوم اسلامی علامه کلباسی
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715