شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
10:18 - 1399/05/05

آشنایی با سیستم مدیریت یادگیری نیافام

ارائۀ آموزش‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشیِ آنلاین به یکی از وظایفِ مهم و اولویت‌دار در سازمان‌های پیشرو تبدیل شده‌است تا جایی که دپارتمان‌های مستقلی نیز برای کنترل بهترِ فرایندهای آموزشی تشکیل می‌شود.

ندای اصفهان- آگهی

سیستم مدیریت یادگیری، به عنوان یکی از آخرین محصولات شرکت نیافام، آمادۀ خدمت‌رسانی به مشتریان ارجمند این حوزه است.

ارائۀ آموزش‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشیِ آنلاین به یکی از وظایفِ مهم و اولویت‌دار در سازمان‌های پیشرو تبدیل شده‌است تا جایی که دپارتمان‌های مستقلی نیز برای کنترل بهترِ فرایندهای آموزشی تشکیل می‌شود. علاوه بر این، بسیاری از سازمان‌ها و مؤسساتی که ماهیتِ آموزشی دارند، آموزشِ آنلاین را به عنوان یک سرویس، با دریافت هزینه یا بصورت رایگان به مخاطبین و مشتریان خود ارائه می‌کنند و نیاز به سامانه‌ای برای پاسخگویی به نیازهایشان در این امر، بدیهی می‌باشد.

اتوماسیونِ فرایندهای برنامه‌ریزیِ دوره آموزشی، ثبت نامِ دانشجویان، برگزاری آزمون‌ و ارائۀ مدارکِ پایان دورۀ آموزشی، از آن جهت که بسیاری از هزینه‌های فرایندهای مذکور را کاهش می‌دهد و از هدر دادنِ منابع مختلف (همانند زمان، نیروی انسانی، انرژی و …) جلوگیری می‌کند، به اولویتِ برترِ سازمان‌های بزرگ تبدیل شده‌است. رعایت خط مشی‌های پایداری در زمینۀ محیط زیست و جلوگیری از شیوع بیماری‌های مُسری همانند بیماری مُهلکِ کرونا، مُهرِ تأییدی بر سرمایه‌گذاریِ سازمان در بهره‌برداری از راهکارهای فناوری اطلاعات در زمینۀ سیستم مدیریت یادگیری آنلاین است.

نیاز به چنین سامانه‌ای توسط مدیریت شرکت نیافام مورد رصد قرار گرفت و پس از بررسی زیرسیستم‌ها و فرایندهای مورد نیازِ آن، سیستم مدیریت یادگیری یا LMS توسط واحدِ توسعه شرکت نیافام تولید و قابلِ ارائه شد.

سیستم مدیریت یادگیری نیافام یک ابزار کارآمد، ساده و توانمند است که با هدف مدیریت فرایند ثبت نام، تنظیم دوره‌های آموزشی، ساخت و برگزاری آزمون‌های آنلاین از طریقِ فرایندهای تعریف شدۀ الکترونیکی طراحی و توسعه یافته‌است.

سیستم LMS می‌تواند برای تولید کاتالوگ‌های الکترونیک و عناصر گرافیکی ارائه‌کنندۀ دوره‌های آموزشی، مجموعۀ ابزارهای لازم برای مدیران را فراهم کند. مدیران می‌توانند براحتی و با استفاده از امکانات داشبورد LMS ها، محتوای تعریف دوره و خصوصیات متنوع آن را به سیستم معرفی کنند. سیستم‌های مدیریت یادگیری تحت وب، می‌توانند با استفاده از داده‌های مدیر سیستم، محتوا و عناصر گرافیکی صفحات وب را تولید نموده و تمام مؤلفه‌های لازم برای ارائۀ دوره‌های آموزشی را فراهم کنند.

به دلیل استفاده از عناصرِ رابط کاربریِ نرم‌افزار پورتال سازمانی اسپریت پورتال، این سیستم قابلیت انسجام کامل با نرم‌افزار اسپریت پورتال را دارد و همانندِ یکی از ابزارهای یک پورتال سازمانی ماژولار، عمل می‌کند. در ابتدای راهِ توسعه، سیستم مدیریت یادگیری، تمام فرایندهای برنامه‌ریزی و ارائۀ دوره آموزشی، ساختِ فصل‌های مختلف یک دوره، ایجادِ فروشگاهِ دوره‌های آموزشی، معرفیِ اساتید، ثبت نام و گروه‌بندیِ دانشجویان، ساخت و برنامه‌ریزیِ آزمون‌های آنلاین، تحلیلِ نتایج آزمون و ارائۀ مدرک پایان‌دوره را در خود گنجانده‌است و برنامه‌‌های نیافام برای این سیستم، نویدبخشِ یک سیستم جامع و بزرگتر برای مشتریان گرامیِ این شرکت می‌باشد.

هر دوره آموزشی در سیستم مدیریت یادگیری نیافام می‌تواند متشکل از جلسات متعددی باشد و اپراتور سیستم بر حسب نیاز، دوره‌های فوق را در نرم افزار تعریف می‌کند . اپراتور سیستم در زمان تعریف یک جلسه آموزشی باید یکی از انواعِ جلسه آنلاین یا جلسه آفلاین را برای آن انتخاب نماید.

گروه تولید و توسعه نیافام جهت برگزاری جلسات آنلاین در سیستم مدیریت یادگیری این شرکت، API  یکی از قدرتمندترین پلتفرم‌های بومیِ برگزاری وبینار و وب‌کنفرانس کشور را در پورتال سازمانی نیافام پیاده‌سازی نموده‌است. هنگامی‌که اپراتور سیستم یک دوره از نوع آنلاین را تعریف می‌کند، سیستم مدیریت یادگیری نیافام بواسطۀ اتصال به وب سرویسِ پلتفرم فوق‌الذکر به صورت خودکار، کلاس آنلاینِ مورد نظر را تولید می‌نماید. همچنین اعضاء سایت با خرید هر دورۀ آموزشی به صورت خودکار عضو کلاس فوق شده و در زمان برگزاری جلسه مورد نظر، لینک کلاس آنلاین در اختیارِ آنها قرار می‌گیرد.

اپراتور سیستم مدیریت یادگیری نیافام برای جلسات آفلاین می‌تواند به دو روش عمل نماید:

  • روش اول ارسال فایل‌های مرتبط به جلسه با پسوندهای متفاوت است. این فایل‌ها می‌توانند از نوعِ ویدئو، مستنداتی با پسوند های pdf, word و همچنین فایل های صوتی باشند.
  • روش دوم نیز انتخاب یک ویدئو استریم برای نمایش در جلسه فوق می باشد.

جهت اجرای قابلیت ویدئو استریم، تیم فنی نیافام، وب سرویس کارآمدترین پلتفرم ویدئو استریم بومیِ کشور را در پورتال نیافام پیاده‌سازی نمودند. این پلتفرم که یکی از قابلیت‌های جذاب مجموعۀ ابر آروان است، امکان پخش ویدئو با هر سرعت اینترنتی را فراهم می‌سازد. برای این امکان، با درخواست پخش ویدئو، به صورت خودکار سرعت اینترنت کاربر سنجیده شده و نگارشی از ویدئوی مورد درخواست، با حجم و کیفیتِ مناسب برای کاربر ارسال می‌شود. این عملیات در حین نمایش ویدئو نیز تکرار می‌گردد به این مفهوم که با تغییر سرعتِ اینترنت، کاربر در زمان پخش ویدئو، امکان تغییر کیفیت ویدئو بر اساس سرعت جدید کاربر وجود خواهد داشت و کاربر نیز خود این امکان را دارد که در حین مشاهده ویدئو، کیفیتِ نمایشِ آن را به صورت دستی تغییر دهد.

نیافام درصدد است با توسعه و رشدِ سیستمِ LMS، تمامیِ فرایندهای سازمان‌ها را در زمینۀ برگزاری دوره‌های آموزشی و آزمون‌های آنلاین پوشش دهد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 

20 + 1 = توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715